"Арсенал" - "Кривбас" 1:1. На чужому стадіоні

Асистенти: Плужнік, Сусло (оба - Харків)

Закарлюка 58 Гігіадзе 45
Деонас, Романчук, Ільницький, Беньо, Літовченко, Шандрук (Батальський 46), Мізін, Закарлюка, Брглес (Ярошенко 70), Бредун, Періч (Герасимюк 75) Бажан, Олефір, Шевелюхін, Савін, Коротецький, Дун'їч, Бурдулі (Поповіч 69), Джорджевіч, Акопян, Сачко, Гігіадзе (Єпуряну 90)
Предупреждения: Мізін 21 Предупреждения: Савін 3, Джорджевіч 74
Статистика матчу - ФФУ.

За кілька днів до матчу несподівано стало відомо, що "Арсенал" прийматиме суперників на стадіоні "Динамо". Причину після гри пояснив Олександр Заваров: динамівці побоюються за стан газону на "Олімпійському" в прийдешньому матчі зі "Стяуа", адже не далі як у середу там грали збірні України та Грузії, а погода стоїть дощова. Втім, за словами головного тренера, команді все одно, де грати, а газон на стадіоні Лобановського кращий.

Не все одно було болільникам. Більшість учасників арсенальського фан-сектору проігнорували матч на чужому стадіоні. Водночас "Кривбас" не привіз своєї групи підтримки. Тому гра пройшла в тиші, коли добре було чути репліки футболістів на полі. І хрустіння пакетів з насінням на трибунах :)

Господарі не могли розраховувати на свою "грузинську зв'язку". Лаша Джакобія травмувався у Дніпропетровську, і його замінив — не мер Черновецький, як дотепно запропонував Заваров в одному з інтерв'ю — а все-таки Іван Перич. Сербський велетень останнім часом переважно виходить на заміни, і він не зміг повноцінно вписатись у гру. Кілька разів Ваня випереджав події, опиняючись в офсайді, а часом не міг обробити м'яч на вигідних позиціях біля воріт. Що ж до іншого грузина — Джаби Канкави, то він отримав чотири жовті картки в шести матчах, і сьогодні мав змушений відпочинок. Його функції в центрі досить ефективно виконував Євген Бредун, якому цього дня виповнилося 24. А в центрі захисту в парі з Беньом уперше (не рахуючи гри на кубок) діяв Сергій Литовченко. Він переважно опікав Василя Сачка.

І, завершуючи грузинську тему, як не сказати про Васіла Ґіґіадзе. Капітан "Кривбасу" був справжнім лідером команди, і його індивідуальна майстерність принесла гол — на фоні не дуже активної гри гостей в атаці.

Арсенальці від самого початку прагнули нав'язати супернику свою гру. На 10 хвилині Мізін намагався забити ударом з-поза меж штрафного, але м'яч пішов мимо. Потім він замикав простріл Брґлеса — лише кутовий. На 16 хвилині Даріо Брґлес створив гарну нагоду для Перича, який перебував у парі метрів від воріт. Але пас був недостатньо м'яким, і Ваня не зміг обробити м'яч.

На 27 хвилині Перич увірвався у штрафний майданчик і впав у боротьбі з захисником, але пенальті за таке зазвичай не дають. На 37-ій дуже гостро огризнувся "Кривбас": прохід Дуніча завершився ударом, який не без труду парирував Деонас, а Сачко грав на добиванні — завадили захисники. Минає одна хвилина, і гарну швидкість демонструє Перич. Він відібрав м'яч у середині поля, протягнув його до штрафного, але відірватися від Коротецького не вдалося — в останній момент захисник вибив на кутовий. За кілька хвилин сильно б'є Закарлюка — наш старий знайомий Ігор Бажан витягнув м'яча з-під поперечки. А наприкінці тайму гості забили. Невдало зіграв Бредун, зустрівши удар суперника руками. Штрафний зі зручної позиції по центру ажурно виконав Ґіґіадзе.

Після перерви Заваров пішов на підсилення атаки. Замість Шандрука вийшов Батальський — він приєднався до Перича на передній лінії, а по лівому флангу, де грав Олег Шандрук, став діяти Романчук. І незабаром господарі відігралися. Проти Брґлеса, одного з найактивніших арсенальців у цьому матчі, сфолили в центрі поля. Відстань до воріт була більшою, ніж у Ґіґіадзе — та Сергій Закарлюка показав, що вміє виконувати штрафні не гірше. 1:1.

Натхнені успіхом, господарі додали в русі й прагнули забити знову. На 69 хвилині на дальній удар наважився Бредун — після рикошету Бажан ледве витягнув м'яча з-під поперечки. Але "Кривбас" відповів ударом Поповича. Молдаванин перекидав Деонаса, який вийшов занадто далеко з воріт і не міг нічого вдіяти — трохи мимо цілі. На 72 хвилині Васіл Ґіґіадзе знову виконує штрафний з небезпечної точки — повторити шедевр йому не вдалося.

Активним був Ярошенко, який традиційно вийшов замість Брґлеса ближче до кінця матчу. На 80 хвилині він виконував штрафний з рогу карного майданчика — трохи вище воріт. В останні хвилини "Кривбас" захищався, лише зрідка переходячи в контратаки. На 91 хвилині не зміг пробити Бажана Олександр Батальський: його удар головою прийшовся в ноги воротарю.

Отже — доволі якісна, жвава гра у виконанні обох суперників принесла нічию. Заваров каже, що задоволений грою та результатом, і "Арсенал" залишається на третьому місці.

Олександр Косевич, головний тренер "Кривбаса": "Як на мене, сьогоднішня гра показала, що "Арсенал" усе-таки недарма перебуває в горішній частині таблиці. Команда збалансована, в ній поєдналися досвід і молодість. Мізін, Закарлюка, Беньо, і навколо них молодь — вони виглядають дуже добре. Ми налаштовувалися на складний поєдинок. На мій погляд, результат закономірний, бо обидві команди старалися. Я дуже задоволений футболом, який показала моя команда".

Олександр Заваров, головний тренер "Арсенала": "Ми теж кілька разів переглянули касету з грою "Кривбасу". Команда гарна, гадаю, очки до неї ще прийдуть. Дуже згуртований колектив у задній лінії, грав без помилок. Ми перший раз у цьому чемпіонаті опинились у ситуації, коли мусили відіграватися. І я радий за хлопців, що вони можуть грати в будь-якій ситуації. Я результатом задоволений, грою задоволений".